kredyty dla firm
Ścieżka powrotu: HomeAktualności
Aktualności
Konkurs o Nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego „i-Wielkopolska – Innowacyjni dla Wielkopolski”

Szanowni Państwo,

W imieniu Samorządu Województwa Wielkopolskiego zapraszamy do wzięcia udziału w Konkursie o Nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego „i-Wielkopolska – Innowacyjni dla Wielkopolski” edycja 2018dedykowanemu przedsiębiorstwom z Wielkopolski.

Konkurs o Nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego „ i-Wielkopolska – Innowacyjni dla Wielkopolski” organizowany jest od 2007 roku. Tegoroczna edycja Konkursu wprowadza nowe kategorie, oparte na inteligentnych specjalizacjach dla Wielkopolski oraz wykorzystaniu najnowszych technologii, wpisujących się w globalne trendy.

Celem Konkursu jest promocja regionalnych przedsiębiorstw stosujących innowacyjne rozwiązania w ramach sześciu inteligentnych specjalizacji dla Wielkopolski oraz w ramach działań opartych na zastosowaniu wodoru. Nagroda ma stanowić wyróżnienie dla przedsiębiorstw z Wielkopolski, które stworzyły nowatorskie rozwiązania i wdrożyły je w praktyce.

Wnioski konkursowe można składać do dnia 12 listopada 2018 r. drogą elektroniczną na adres: drg.sekretariat@umww.pl. Informacji nt. Konkursu udziela Departament Gospodarki, tel. 61 626 62 40.

Zapraszamy!

Regulamin oraz obowiązujące wnioski znajdują się na stronie internetowej pod adresem http://iw.org.pl/konkurs-i-wielkopolska-innowacyjni-dla-wielkopolski/

Spotkanie Grup Roboczych Forum ds. Inteligentnych Specjalizacji

Szanowni Państwo,

w imieniu Departamentu Gospodarki UMWW zapraszamy do wzięcia udziału przedsiębiorców, przedstawicieli instytucji otoczenia biznesu, świata nauki, sektora organizacji pozarządowych w  spotkaniu Grup Roboczych Forum ds. Inteligentnych Specjalizacji, które odbędzie się 16 października 2018 r. w Instytucie Metali Nieżelaznych Oddział w Poznaniu Centralne Laboratorium Akumulatorów i Ogniw, ul. Forteczna 12, Poznań.  

Celem spotkania będzie wskazanie zmian zachodzących w procesie inteligentnych specjalizacji regionu.

Program spotkania oraz więcej informacji o spotkaniu znajdą Państwo pod linkiem.

Spotkanie biznesowe w Tuliszkowie

W dniu 25 maja br. roku w Gminie Tuliszków ( Powiat Turecki) odbyło się spotkanie biznesowe.

Tematyką spotkania było: Finansowanie zewnętrzne  kierowane do sektora małych i średnich przedsiębiorstw działającym na obszarze Województwa Wielkopolskiego, oraz poręczenia JEREMIE jako najtańszy na rynku sposób alternatywnego zabezpieczenia kredytów, pożyczek bankowych, leasingów oraz wadiów przetargowych.

Prezentację przedstawił Wiceprezes Funduszu  Rozwoju i Promocji Województwa Wielkopolskiego  Eugeniusz Grzeszczak, ponadto o Programie Rewitalizacji Gminy i Miasta Tuliszków mówił Prezes Zarządu NUVARRO   Sp. z o.o Dariusz Kałużny.

W spotkaniu wzięło udział kilkadziesiąt przedsiębiorców z Gminy i Miasta Tuliszków.

 

 

 

Spotkanie biznesowe w Tuliszkowie

W dniu 25 maja br. roku w Sali Bankietowej M.M. Maniccy w Tuliszkowie odbędzie się spotkanie biznesowe zorganizowane przez Burmistrza Gminy i Miasta Tuliszkowa Grzegorza Ciesielskiego oraz Wiceprezesa Zarządu Funduszu Rozwoju i Promocji Województwa Wielkopolskiego S.A. Eugeniusza Grzeszczaka adresowane do przedsiębiorców z Gminy i Miasta Tuliszkowa.

Tematyką spotkania będzie: Finansowanie zewnętrzne  kierowane do sektora małych i średnich przedsiębiorstw działającym na obszarze Województwa Wielkopolskiego, oraz poręczenia JEREMIE jako najtańszy na rynku sposób alternatywnego zabezpieczenia kredytów, pożyczek bankowych, leasingów oraz wadiów przetargowych.

 

Forum Gospodarcze Gniezno 2016 z udziałem FRIPWW S.A.

W dniu 21 października 2016 roku odbyło się Forum Gospodarcze w Gnieźnie. Nadrzędnym celem organizatorów tego wydarzenia było przekazanie wiedzy oraz stworzenie swobodnej platformy dialogu oraz wzajemnej wymiany doświadczeń i informacji z zakresu życia gospodarczo-ekonomicznego powiatu gnieźnieńskiego.

Program forum obejmował m.in.:

- panel dyskusyjny „Szanse rozwoju gospodarczego powiatu gnieźnieńskiego”,

- panel dyskusyjny „Fundusze Unijne szansą rozwoju podmiotów gospodarczych” z wystąpieniem Eugeniusza Grzeszczaka - Wiceprezesa Zarządu Funduszu Rozwoju i Promocji Województwa Wielkopolskiego S.A., który przybliżył temat „Poręczenie JEREMIE – alternatywny sposób zabezpieczania kredytów i pożyczek bankowych dla przedsiębiorców”,

- panel dyskusyjny „Problemy, z którymi borykają się wielkopolscy przedsiębiorcy”.